Hidroterapija

“Aquai” sauso hidromasažo įrenginys
Plačiau
“Hydrojet” masažo vonia
Plačiau
Balneologinio masažo vonia “OrionMed Balneo”
Plačiau
Sūkurinė vonia “Aqua Whirl WKS”
Plačiau
Sukūrinė vonelė viršutinėms galūnėms “Aqua Whirl WKG”
Plačiau
Sūkurinė vonelė apatinėms galūnėms “Aqua Whirl WKD”
Plačiau
Sūkurinė vonia apatinėms galūnėms ir stuburui “Aqua Whirl WKR”
Plačiau

Hidroterapija

Hidroterapija, kitaip dar vadinama vandens terapija arba gydymas vandeniu. Išvertus iš graikų kalbos žodis „hydro“ – reiškia vanduo, o  „therapy“ – gydyti. Tačiau hidroterapija skirta ne tik gydymui, bet ir organizmo grūdinimui, sveikatinimui, ligų prevencijai. Hidroterapijos procedūros yra atliekamos su gėlu, mineraliniu (druskingu) vandeniu, kartu su žolelių ekstraktais, taip pat hidroterapija jungiama su aromaterpija. Procedūros gali būti atliekamos su šalto, šilto, karšto, kontrastinėmis vandens temperatūromis, kurios skirtingai veikia žmogaus organizmą. Vanduo veikia savo temperatūra ir mechaniškai.

Hidroterapija gali būti skirstoma į vietinę arba bendrinę hidroterapiją, tai priklauso nuo paciento sveikatos būklės ir sutrikimų. Vietinė hidroterapija veikia ribotą kūno paviršių, tik tam tikras kūno vietas, pavyzdžiui: pusinės vonios (apatinė kūno dalis iki juosmens), sėdimosios vonios (dubuo, apatinė pilvo dalis ir viršutinė klubų dalis, nepanardinant į vandenį kojų), kojų vonios (nuo pėdų iki kelių, priklausomai nuo gydymo paskirties). Vietinės hidroterapijos metu gali būti naudojama įvairi vandens temperatūra. Bendrinė hidroterapija, kitaip nei vietinė, apima ir veikia visą organizmą. Tokiam metodui yra dažniausiai taikomos srovių vonios, karštos/šaltos vonios, kontrastinis dušas ir kitos priemonės.

Hidroterapijos procedūros yra atliekamos specialiai įrengtose vandens gydyklose, sanatorijose, SPA centruose, ligoninėse, reabilitacijos centruose. Įstaigose, kur atliekamos hidroterapijos procedūros yra įrengiamos ventiliacinės sistemos ir suteikiama komfortiška temperatūra.

Kam yra reikalinga hidroterapija?

Nepriklausomai nuo paciento sveikatos būklės, sutrikimų, ligų, procedūra gali būti skiriama įvairaus amžiaus žmonėms, tiek vaikams, tiek suaugusiems. Dažniausiai hidroterapija yra skiriama:

  • esant judamojo-atramos aparato sistemos pažeidimams: sąnarių ligos, raumenų spazmai, raumenų silpnumas dėl atrofijos ar inervacijos sutrikimų ir kt.;
  • po traumų: kaulų lūžiai, išnirimai, plyšimai, bei kiti pažeidimai patyrus traumas;
  • esant nervų sistemos ligoms (nervų šaknelių uždegimai, pooperacinės periferinių nervų traumos, neuritai), liekamieji reiškiniai po insulto, nervinė įtampa, nerimas;
  • po traumatologinių arba mikrochirurginių operacijų;
  • nugaros skausmui gydyti (sergant osteochondroze, stuburo išvaržomis, radikulitu, kt.);
  • širdies ir kraujagyslių ligų reabilitacijai;
  • esant kvėpavimo, virškinimo sistemos ligoms;
  • vaikams, turintiems ydingą laikyseną ar plokščiapėdystę;
  • esant odos ligoms;
  • esant nutukimui, celiulitui;

Taip pat hidroterapijos procedūra gali būti skiriama ne tik gydymui, bet ir kaip profilaktinė priemonė. Tai ypač naudinga dirbantiems sunkų protinį darbą, patiriantiems nuovargį, stresą, įtampą, depresiją, tuos kuriuos kamuoja bendras silpnumas ir nuolatinis nuovargis. Taip pat hidroterapijos procedūros profilaktiškai reikalingos ir sportuojantiems, tiek profesionaliai, tiek mėgėjiškai.

Hidroterapijos poveikis organizmui

Hidroterapijos procedūros gali būti tiek šaltos, šiltos, karštos ar kontrastinės. Tam tikra vandens temperatūra turi įtakos ir poveikio žmogaus organizmui, skirtinga vandens temperatūra skirtingai veikia žmogaus organizmą ir suteikia jam poveikį. Bendrąja prasme, hidroterapijos procedūra teigiamai veikia žmogaus organizmą, turi tonizuojantį poveikį, greitina medžiagų apykaitą, stimuliuoja nervų ir kraujagyslių sistemų funkcijas. Hidroterapija stipriai veikia kraujtakos ir kvėpavimo sistemos dirgiklius. Suteikia žmogui žvalumo, energijos. Hidroterapija ne tik gydo, bet ir ramina, normalizuoja minėtų organizmo sistemų aktyvumą.

Kokį hidroterapijos metodą, pagal vandens temperatūrą pasirinkti, priklauso nuo paciento sveikatos būklės ir esamų ligų, sutrikimų, skirtinga vandens temperatūra teigiamai ir tuo pačiu skirtingai veikia organizmą.

Hidroterapija pagal vandens temperatūra: šalto ir šilto vandens poveikis organizmui

Pagal temperatūrą vonios skirstomos į šaltas (iki 20°C), vėsias (iki 30°C), tarpines (34 – 36° C), šiltas (iki 38° C), karštas (daugiau kaip 39° C), taip pat kontrastines temperatūras.

Šalto vandens poveikis organizmui:

Pirmoji šalto vandens fazė: vanduo per 1-2 sekundes sutraukia odos kraujagysles, oda pabąla, padidėja arterinis kraujospūdis.
Antroji šalto vandens fazė: po 1-2 min, kraujagyslės išsiplečia, oda parausta ir kūnui pasidaro šilta, arterinis kraujospūdis sumažėja.
Trečioji šalto vandens fazė: ilgai veikiant šalčiui, išsivysto pasyvi hiperemija (procesas, kai į tam tikrą organizmo dalį patenka padidėjęs kraujo kiekis).

Poveikis:

  • pagreitina medžiagų apykaitą;
  • aktyvina simpatinę nervų sistemą;
  • siaurina kraujagysles;
  • stimuliuoja nervų ir kraujagyslių sistemų funkcijas;
  • lėtina skrandžio ir žarnyno peristaltiką;
  • skatina skydliaukės hormonų sekreciją, spartina medžiagų apykaitą;
  • gerina smegenų veiklą, didina žvalumą, didina darbingumą;
  • malšina skausmą, ramina nervus.

 

Šilto arba karšto vandens poveikis organizmui

Pirmoji šilto/karšto vandens fazė: trumpas kraujagyslių spazmas.
Antroji šilto/karšto vandens fazė: pereinama į aktyvią hiperemiją (procesas, kai į tam tikrą organizmo dalį patenka padidėjęs kraujo kiekis).
Trečioji šilto/karšto vandens fazė: vystosi pasyvi hiperemija, kraujas iš vidaus organų plūsta į odą, pakyla jos temperatūra, išsiskiria daugiau prakaito.

Poveikis:

  • veikia raminamai, gerina miegą;
  • skatina kraujotaką, medžiagų apykaitą, skatina prakaitavimą;
  • sužadina parasimpatinę nervų sistemą;
  • plečia kraujagysles, mažina kraujospūdį;
  • gerina skrandžio ir žarnyno veiklą;
  • stabdo streso ir skydliaukės hormonų sekreciją;
  • slopina žarnyno peristaltiką;

Kontrastinio vandens poveikis organizmui

Skatina kraujotaką, pakaitomis plečiant ir sutraukiant kraujagysles, reaguojant į karštą –kraujagyslė išsiplečia, o reaguojant į šaltą – susitraukia. Kontrastinių temperatūrų hidroterapijos procedūros lavina organizmo termoreguliacijos mechanizmą, jį grūdina.

Neutralaus vandens poveikis organizmui

Organizmą balansuoja ir veikia raminančiai.

Hidroterapijai skirta įranga

Profesionali įranga ir priemonės gali būti skirtos hidro, balneo, gydomojo purvo ir parafino terapijai. Procedūroms naudojamos specialios vonios ir kita įranga, kuri gali būti pritaikoma SPA centruose, ligoninėse, reabilitacijos ir kitas gydomąsias ir sveikatinimo paslaugas teikiančiose įstaigose.

Balneo procedūra ir įranga

Balneoterapija, išvertus iš lotynų kalbos reiškia: balneum – vonia, maudyklė + terapija. Tai gydymas mineraliniu vandeniu. Balneoterapija naudojama įvairių ligų gydymui, yra skirstoma į gydymą išoriniu ir vidiniu būdu. Išoriniui  būdui naudojama speciali įranga – vonios, dušai. Vidiniu būdu – mineralinis vanduo geriamas, daromos inhaliacijos, skalaujama, valomas žarnynas (subakvalinė vonia, mikroklizmos).

Gydomosios hidroterapijos procedūros ir įranga

Gydomajai procedūrai naudojamos specialios gydomosios vonios. Jų metu organizmas (išskyrus galvą, kaklą ir krūtinės viršutinę sritį) visiškai ar dalinai panardinamas į vandenį. Hidroterapijai naudojamos šios gydomųjų vonių rūšys: sūkurinės vonelės rankoms ir kojoms, apatinėms galūnėms ir stuburui, viršutinėms galūnėms. Sukūrinės vonios puikus pasirinkimas po traumų, esant reumatiniams skausmams, o taip pat esant nervų ar nervų-raumenų sistemos sutrikimams, nuovargio bei įtampos šalinimui.

Purvo terapija ir įranga

Purvas teigiamai veikia organizmą – per odą paveikia centrinę nervų sistemą, vėliau ir visą organizmą. Purvo procedūroms naudojamos specialios vonios, užpildytos organine medžiaga, susiformavusia per tūkstantmečius ežero dugne iš vandens gyvūnijos ir augalijos liekanų. Purvo vonios ar aplikacijos mažina sąnarių, raiščių, nugaros, stuburo skausmus, pasižymi geru uždegimą slopinančiu poveikiu gydant ginekologines, sąnarių ligas. Purvas normalizuoja nervų sistemos veiklą, o gydymo pabaigoje formuojasi ilgalaikis organizmo atsparumas kenksmingiems išorinės aplinkos veiksniams.

Parafino terapija ir įranga

Parafino terapija skirta tiek visam kūnui, tiek atskiroms kūno vietoms. Parafino terapijos veikimo principas yra giluminis šildymas. Pagrindinė šios procedūros sudedamoji dalis yra parafinas, kuris yra labai efektyvus absorbuojant ir išlaikant šilumą. Parafino terapija – veiksminga odos būklės gerinimo, taip pat kitų ligų gydymo procedūra. Šiai procedūrai atlikti naudojamos specialios vonelės, kurios būna įvairių dydžių ir skirtos atlikti procedūra tik tam tikroms kūno vietoms.

Dianetos profesionalumas ir atsidavimas medicinos projektams yra neįkainojami. Jie dirba greitai ir efektyviai, leisdami įmonei greitai augti ir visada būti vienu žingsniu priekyje konkurentų. Labai rekomenduoju šią įmonę visiems, ieškantiems sėkmę atnešančio verslo partnerio. Aukščiausios linijos medicinos produktai!
Mateusz Baranowski
Su DIANETA dirbame daugiau nei 4 metus ir labai vertiname profesionalų ir į klientą orientuotą pagalbą. DIANETAI labai svarbūs žmonės, terapeutai ir gydytojai. Štai kodėl jie aistringai dirba kiekvieną dieną, siekdami pristatyti gerus terapijos sprendimus visoms suinteresuotoms šalims ir parodyti jums kasdienio darbo reabilitacijos srityje pranašumus ir pridėtinę vertę pacientams. Laukiame ateinančių bendradarbiavimo metų!
Adalbert Nawrot